Kdy sklízet konopí?

Vychytat správný moment doby sklizně konopí je velmi důležité. Každý rok čtu dotazy, jestli už přišel ten správný moment a přitom to není nic těžkého. 

Máme tu 2 hlavní ukazatele:

Barva blizen - což jsou ty nejprve bílé a později hnědé chlupy na palicích viditelné pouhým okem a barva trichomů, které uvidíte nejlépe při zvětšení 20x a více. Samozřejmě pokud máte mikroskop 100x a větší zvětšení, o to líp. Já si obvykle vzal zlatnickou lupu, dal ji před čočku objektivu telefonu a vyfotil. Pak jsem si přiblížil jednotlivé kapičky a podíval se v jaké náladě se nachází.

Co jsou trichomy a jak vypadají?

Pod lupou uvidíte malé tyčinky s miniaturní kapičkou na konci - pryskyřice a obsahují nejvíce aktivních látek. 

Kdy je konopí připravené na sklizeň?

Většina blizen bude suchých a hnědých. Trichomy budou mléčné až jantarové. Čím větší podíl jantarových blizen bude, tím více sedativní účinek bude usušené konopí mít. THC degraduje na CBN, které má sedativní účinky a jantarové trichomy obsahují více CBN než ty mléčné. Určitě nesklízejte, když jsou trichomy čiré a místy mléčné.

kdy-sklizet-marihuanu-zrala-trava

Zde vidíme blizny, to jsou ty bílo-hnědé "chlupy". Jsou znamení, že konopí dozrává. Pro potvrzení a přesné určení doby sklizně se podívejte níže na obrázek s trichomy. Blizny vám pomáhájí pochopit a přečíst v jaké fázi se rostlina nachází.

 

Snímek obrazovky 2022-10-13 205243

Obrázek s trichomy: "clear" - nezralé konopí; "cloudy" - mléčné, které lze sklízet, pokud spěcháte například venku, kde ke konci hrozí plísně nebo krádež a prostě musíte no a poslední ideální stav je "amber" - mléčné a jantarové barvy.

 

Návod je určen pro sklizeň technického konopí. Nenabádám nikoho sklízet nelegální rostliny s THC nad 1%.