Jak uchovávat květy konopí (sušinu)?

Uchování usušeného konopí je stejně důležité jako samotné pěstování. Po té, co jsme provedli curing viz odkaz zde: https://www.ganjalite.cz/blog/suseni-curing/ - je nutné květy zachovat plné terpenů a zpomalit proces degradace canabidoidů, jak je to jen možné, pokud nebudete zpracovávat rostlinný materiál ihned na další produkt. 

1. Jaká je optimální vlhkost pro uchování květů konopí?

Určitě jste se setkali s přesušenými palicemi, které jste mezi prsty rozdrtili na prach a vůně se uvolnila až po jejich rozdrcení. Někdo to má tak rád, ovšem ideální vlhkost je 55-62%. V této vlhkosti zůstanou květy vláčné, plné terpenů, méně škrábou a pomaleji hoří.

2. V čem uchovávat květy konopí?

Rozhodující je množství. Pokud budeme chtít uchovat pár gramů, tak postačí sklenice. Ovšem pokud chceme uchovat stovky nebo kila, vhodnou nádobou je například "konev" na pitnou vodu, kterou lze koupit v OBI (viz obr. níže). Tato konev má atest na pitnou vodu a neuvolňuje žádný zápach. Má také gumové těsnění ve víku, které zabrání vysoušení a vyčpění terpenů (neunikají z ní vůně). Je vhodná i na převoz čerstvých (krátkodobě kvůli zapaření) nebo usušených květů. Celou nádobu uchováme na suchém, temném a chladném místě. 

449961_1

3. Jak a čím udržet optimální vlhkost květů konopí?

Skvělou pomůckou jsou humidorové pytlíky nebo sáčky Integra. Odkaz najdete dole pod článkem. Sáček o váze 4g je určen pro 12g květů konopí a 67g Integra boos je až na 450g sušiny. Pokud budete odebírat květy z hlavní nádoby po menších porcích, doporučuji si zvolit ještě velkou sklenici, jako takový mezistupeň, aby jste pro každý odebraný gram nevětrali vše. 

 

 

Odkaz na humidorové sáčky integra zde: https://www.growshop-velkoobchod.cz/vyhledavani?controller=search&s=integra

Tento návod je určen k uchování CBD květů legálního technického konopí. Neodpovídám za zneužití informací k práci s prozatím nelegální marihuanou a snad se této frázi společně brzy zasmějeme.