Dole na stránce zadej svůj mail do kolonky "odebírat newsletter" a budeš v obraze. Posíláme cca dva maily měsíčně.

HHC gummies a info pro nezletilé uživatele kanabidoidů

Žádost od Jindřicha Vobořila

Nárdní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil žádá prodejce aby stáhli z prodeje HHC gummies. Žádá protože tu měla být regulace a někdo to zasekal. Kdyby se politici místo hádek "kdo víc v minulosti nakradl a podělal", řešili důležité věci, mohla tu dávno regulace být a klidně i regulace konopí. Jindřich Vobořil je jedinej, kterýmu se povedlo dotlačit vládu k tomu, bay projednávala alespoň částečnou legalizaci konopí. Hlasy ve stylu jaká je HHC chemická sračka od konopné komunity - jsou kontraproduktivní. HHC je stejně škodlivé jako THC. Chemie v elektronických cigaretách, coca cole, redbullu, v jídle.. je všude.. Takže pokud někdo říká něco o chemické sračce, měl by začít u sebe na talíři. 

Proč jsou gummies s cannabidoidy nebezpečné? Info i pro rodiče!

V USA a Kanadě můžete pozorovat různé nehody, kdy malé dítě, třeba i věku okolo tří let, sní rodičům gummies s THC, protože to vidělo u rodičů a vypadá to jako bonbon. Menší a slabší organismy jsou velmi zranitelné a i malé dávky působí velmi intenzivně. Některé děti pak končí na monitorovacích přístrojích nebo podpoře dýchání. Jde o to, že se dýchání může utlumit na život ohrožující úroveň. Takže pokud vaše díte snědlo HHC, HHCP, THCP, THC bonbon, vyhledejte lékaře. Je důležité držet cannabidoidy mimo dosah dětí a v nepřístupných boxech.. Dají se koupit za 500Kč "pokladny" se zámkem. 

Druhým rizikem gummies je to, že účinek nastupuje se zpožděním 30-90 minut. nezkušený člověk se tedy může snadno předávkovat a v kombinaci s alkoholem je dotyčné osobě pak velmi špatně. Čím je člověk starší a organismus není tak citlivý, dá se to překonat bez větších problémů. Ovšem u nezletilých, kde se tělo vyvíjí a je citlivé, jsou tyto negativní stavy velmi inenzivní. 

Proč by nezletilý neměly užívat psychoaktivní cannabidoidy případně taneční a tvrdé i měkké drogy?

Osobnost, tělo, mozek se v mladistvém věku vyvíjí. Ve věku do 19-20ti let má každý tu největší šanci se připravit na dospělost a vybudovat si zázemí ze znalostí a své silné osobnosti. Kdo začně hulit v útlém věku nebo celkově příliž brzy, tak se mnohem rychleji a intenzivněji rozvíjí závislost. Jakmile se závislost rozvine, tak se člověk stane otrokem dané substance, kterou užívá. Ona je to strašná sranda.. ze začátku.. On je to strašný hajp.. ze začátku.. Ale pak se na sebe člověk podívá po letech a zjistí, že mu roky kloužou mezi prsty a nikam to nedotáhl. Užívání rozvíjející osobnosti zvyšuje riziko rozvinutí psychických problémů v budoucnu. Taky jsem četl kdysi podobné články a dělal si srandu z přednášek o tom, jak jsou drogy špatné.. Člověku to často dojde až tehdy, až si tím sám projde a pak si řekne: Kruci oni měli pravdu.. 

Psychoaktivní cannabidoidy by se rekreačně neměly užívat od rána do večera. Pokud se užívají ze zdravotních důvodů, musí to být lékařsky podložené a schválené lékařem a ne že si člověk řekne: ok teď budu hulit od rána do večera, protože pak nemám deprese.. Obzvlášť u pychických problémů může dojít k jejich rozvinutí.

Rekreační užívání psychoaktivních canabidoidů ve velmi časté frekvenci a vysokých dávkách má negativní efekt na produktivitu člověka. Jasně, že člověk dokáže fungovat, ale nedokáže se tak efektivně rozvíjet a budovat. Nemá tak čistou a jasnou mysl, aby dokázal vnímat všechny souvislosti. Existují vyjímky, které dokáží rekreační užívání cannabidoidů zužitkovat - umělci, tvůrci hudby, herci.. Ale všeho s mírou. 

Vzkaz pro prodejce, kteří nekontrolují věk

Pokud každý soudný člověk chápe tyto fakta, tak neexistuje důvod, aby prodával HHC a další podobné produkty bez kontroly věku. Jakmile prodejce nezavede kontrolu věku a prodává HHC a další podobné produkty nezletilým, neměl by mít právo podnikat. Jedná se o bezpáteřní a společnosti škodící osoby. Lidi, kteří se neštítí prodávat dětem - automaty bez kontroly OP, eshopy i kamenné prodejny - osuzujeme od samého začátku.

 

Používáme ověření věku Adulto - - - Designed by Freepik (bannery a grafika) - - -